סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק רביעי (מתוך חמישה)

בפוסטים הקודמים סקרנו את ההיסטוריה של המשכיות הספרים המודרנית, הרקע המיידי לפני ואחרי הסרט נמסיס, והשנים הראשונות בסדרות הספרים השונות.

בשנת 2008, טרילוגיית Destiny הציגה שינויים מאסיביים ביקום טרק, הן ברמה הגלקטית והן ברמה הפרסונלית, ובמרכזה סיפור שעמד בציפיות ובהייפ שנוצר סביבו בקהילת קוראי טרק ואף מעבר לה.

השנה כעת היא 2381 ביקום טרק, 2009 "אצלנו בבית", ואנו ממשיכים קדימה..

A_Singular_Destiny_cover (1)

רצף הספרים הראשון, התמקד בהשלכות המיידיות של הטרילוגיה ופתח מספר קווי עלילה חדשים. הספר המצוין A Singular Destiny, של קית' דהקנדידו, מילא שתי פונצקיות בהקשר זה:

ראשית, החזרת סדרות הטרק "האחרות" של המאה ה 24 לקדמת הבמה, ע"י אזכורים שונים המתייחסים לח"ע 9 ולוויאג'ר – סקרתי אלמנטים אלו בפוסטים הספציפיים לסדרות הספרותיות הללו.

שנית, הנחת קווי העלילה של שיקום הפדרציה, המתואר בספרים Losing The Peace של הדור הבא, וספרי טיטאן Over a Torrent Sea ו- Synthesis, ועלייתה של ברית טייפון (Typhon Pact).

רצף הספרים השני, החל מסוף שנת 2011 (למרות שבמקור תוכנן ל 2010..) מכיל, כמיטב המסורת, ספרים נפרדים שמקדמים קווי עלילה מקבילים ומשותפים לכלל הסדרות, וממותגים בשם  Star Trek Typhon Pact. המשותף לכל הספרים הוא מאבקים בין הפדרציה לגזעים החברים בברית טייפון (בלי להיכנס לספוילרים), כאשר מאבקים אלו הם במסגרת "מלחמה קרה".

typhonpactseries

הספר הראשון, Zero Sum Game של דיוויד מאק, מתמקד במשימה חשאית המערבת את אזרי דקס ודר' באשיר (ח"ע9), המתחילה קווי עלילה שנמשכים לאורך שנים וספרים שונים, עד לסיומם בצמד ספרי Section 31 (שכתבתי עליהם כאן)

הספר השני, Seize the Fire, מציין את שובו של מייקל מרטין לדמויות טיטאן, אך מדובר בספר בינוני ותו לא. מעבר לכך, הספר הוא ספר "של טיאטן" בכל מובן, וקו העלילה בו ממשיך בספר טיטאן הבא, Fallen Gods. גם ספר זה אינו מהטובים בספרי טרק בכלל או טיטאן בפרט.

images

הספר השלישי, Rough Beasts of Empire הוא למעשה תחילתה של "עונה 10" בח"ע9 ומהווה, יחד עם הספרים המאוחרים יותר מTyphon Pact של הסופר דיוויד ר' ג'ורג' – Plagues of Night ו- Raise the Dawn, טרילוגיה שמתמקדת בדמויות ח"ע9 ובמיוחד בבנג'מין סיסקו.

הספר הרביעי, Paths of Disharmony, מאת דייטון וורד, ממשיך קו עלילה וותיק מעונות 8-9 של ח"ע9 (המשכיות הגזע האנדורי), וממשיך את קו העלילה של באשיר מ Zero Sum Game. בנוסף, מאד מומלץ (כרקע לשיא של העלילה, ובכלל..) לקרוא את סדרת הספרים הנהדרת Star Trek Vanguard (אשר כתבתי עליה כאן)

לאחר מכן ישנה נובלת eBook קצרה בשם The Struggle Within מאת כריסטופר ל' בנט – מדובר בנובלה נחמדה, אך לחלוטין לא הכרחית להבנת הקונטקסט הרחב.

ספרי Typhon Pact המאוחרים יותר (שנת 2012), כוללים את צמד הספרים של דיוויד ר' גו'רג', המתמקדים בח"ע9, ואת הספר Brinkmanship מאת אונה מק'קורמק, המפגיש שוב את צוות האנטרפרייז עם צוות האוונטין בפיקודה של אזרי דקס.

13547690

כהערת אגב, אציין את סדרת הספרים Department of Temporal Investigations (או DTI  בקיצור), אשר נכון להיום כוללת 2 ספרים ו3 נובלות e-books, ומתמקדת בסוכני ה DTI  דאלמר ולאקסלי שהבליחו לרגע בח"ע9, אך הסעירו את דמיונו של כריסטופר בנט שפיתח את הדמויות, את הסוכנות בה הם עובדים ואת עלילותיהם.

320x240

לאחר ספרי Typhon Pact, ישנם כמה ספרים בסדרת הדור הבא-

הספר Indistinguishable from Magic מאת הסופר דיוויד מקינטי, הוא סיפור נפרד ועומד לפני עצמו לחלוטין, המתמקד בג'ורדי להפורג', מפתח את הדמות שלו (ואת הקריירה שלו), ומשלב אותו "בספינת הנדסה", המאוישת בשלל מהנדסים מוכרים מרחבי המאה ה-24. סיפור נחמד מאד, אבל מבחינת ההמשכיות הרחבה יותר, פחות רלוונטי. הספר מומלץ למי שמחפש סיפור standalone, עם אלמנט מדעי-הנדסי, ודמויות מהנדסים כגון נוג וסקוטי.

Indistinguishable_From_Magic

הטרילוגיה Cold Equations, בה דיוויד מאק ממשיך קווי עלילה מ*ה*ספר על דאטה (לטעמי), Immortal Coil, תוך שהוא משלב זאת בעידן שלאחר-נמסיס ועליית ברית טייפון. מדובר בטרילוגיה מצוינת ש"מתקנת עוול" מנמסיס (בלי ספוילרים, אבל אני מניח שלא קשה לנחש..), ואף רלוונטית (בהמשך) לארק של באשיר במאבקו מול Section 31. גם לטרילוגיה זו יצא ספר המשך (שממשיך גם את Immortal Coil), בשם The Light Fantastic, מאת הסופר ג'פרי לאנג (שכתב גם את Immprtal Coil)

בחלק הבא והאחרון בסדרת הפוסטים הזו, אנו נמשיך ל"אירוע הגדול" הבא בליין הספרים – המיני סדרה Star Trek The Fall, ונגיע עד לימינו אנו..

11 מחשבות על “סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק רביעי (מתוך חמישה)

 1. פינגבק: סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק חמישי ואחרון | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 2. פינגבק: ביקורת ללא (הרבה) ספוילרים (ככל שניתן) לספר Star Trek Titan: Fortune of War | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 3. פינגבק: "הטובים לטרק" – ה Top 25 שלי בספרות טרק | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 4. פינגבק: ביקורת (כמעט) ללא ספוילרים – טרילוגיית Star Trek Prometheus | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 5. פינגבק: ראשונים תמיד… סדרת Starfleet Corps of Engineers | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 6. פינגבק: טור אורח מאת צפריר גרוסמן: ביקורת ספר – Available Light מאת דייטון וורד (כולל ספוילרים) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 7. פינגבק: צפריר ועצבני 2 – טור אורח מאת צפריר גרוסמן: ביקורת ספר – Collateral Damage מאת דיוויד מאק (כולל ספוילרים | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek –

 8. פינגבק: קרוסאוברים בספרות טרק (כולל פלשבק לשנת 2016) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 9. פינגבק: האם המשכיות הספרים המודרנית הסתיימה? | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 10. פינגבק: סוף למסעותיה של ויאג'ר? ביקורת לספר To Lose The Earth | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

 11. פינגבק: סופו של מסע | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s