סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק חמישי ואחרון

בפוסטים הקודמים סקרנו את ההיסטוריה והרקע להמשכיות הספרים המודרנית, את השנים הראשונות עד לטרילוגיית Destiny, ואת העלילות המתמשכות בעידן Typhon Pact.

כעת, אנו מגיעים למחצית השניה של שנת 2013, עם המיני סדרה The Fall (2385).

גם כאן, בדומה למיני סדרות קודמות, מדובר בחמישה ספרים נפרדים, המקדמים עלילות שונות אך קשורות לאירוע דרמטי אחד, המתרחש בסיום הספר הראשון (Revelations and Dust, של דיוויד ר' ג'ורג'), על סיפון התחנה הידועה. למעשה המיני סדרה כולה, בעוד שמוגדרת כקרוסאובר בין הדור הבא לח"ע9, שייכת ומהווה חלק מ"עונה 10" של ח"ע9, כיוון שעוסקת בדמויות ובתרבויות המרכזיות של הסדרה – כמובן, תוך שילוב הצוותים מהסדרות האחרות של המאה ה 24.

כאמור, היכן שהספר הראשון ממשיך את עלילות ח"ע9, הספר השני, The Crimson Shadow, מתמקד בקרדאסים, ונכתב ע"י אונה מק'קורמאק, הסופרת המרכזית בכל מה שנוגע לקרדאסיה וחייט פשוט אחד..

הספר השלישי, A Ceremony of Losses, מתמקד בבאשיר והוא חלק אינטגרלי בעלילה המתמשכת שדיוויד מאק טווה סביב הרופא המהונדס-גנטית ו Section 31.

הספר הרביעי, The Poisoned Chalice, משלב את צוות הטיטאן בעלילה, עם הופעות אורח של באשיר ודמויות נוספות מהספרים הקודמים – הספר הזה יחסית חלש לקודמיו, לצערי.

הספר החמישי, Peaceable Kingdoms, של דייטון וורד, חוזר להתמקד בצוות האנטרפרייז בפתרון התעלומה שנמצאת בבסיס המיני סדרה. גם ספר זה הוא נחמד, אך לא יותר מכך.

 

כעת, אנו מגיעים לעידן הנוכחי בספרות המאה ה-24, בה נפרשות במקביל ארבע סדרות ספרותיות-

חלל עמוק 9, בעונתה "העשירית" – ראו פירוט כאן

וויאג'ר, אשר אינה מסונכרנת עם שאר הסדרות ומתרחשת מס' שנים קודם לכן – ראו פירוט כאן

הדור הבא וטיטאן, אשר ממשיכות במקביל לח"ע9 עם משימות וסיפורים שאינם חלק מ"אירוע", קרוסאובר וכו'.

בספרי הדור הבא, הסופר ג'ון ג'קסון מילר (עם נסיון לא מועט בספרי מלחמת הכוכבים), מביא את הספר Takedown, שבעוד שמתויג תחת "הדור הבא" הוא למעשה ספר קרוסאובר בין הדור הבא, טיטאן וצוות האוונטין של אזרי דקס, מציג עלילה מהירה וקולחת, בכיכובו של רייקר.  לאחר מכן, מילר כתב את הטרילוגיה Star Trek Prey, במסגרת חגיגות ה-50 לפרנצ'ייז, המפגישה שוב את ספינות "הדור הבא" (אנטרפרייז-E, טיטאן ואוונטין) ומעמתת אותן עם כת קיצונית של קלינגונים, עם קשר לדמות ספציפית מעידן הסרטים של הסדרה המקורית.

במקביל, הסופר דייטון וורד חיבר את הדור הבא לסדרה המקורית דרך "שתי טרילוגיות משולבות" – הראשונה מורכבת מספריו From History's Shadow ו- Elusive Salvation, על הסדרה המקורית וההיסטוריה הסודית של מפגשים עם חייזרים במאה ה 20. השניה מורכבת מספריו בסדרת הדור הבא המתרחשים בשנת 2386, Armageddon's Arrow, Headlong Flight הכיפי והספר השלישי שסוגר את שתי "הטרילוגיות" (המרכאות מובאות כיוון שמדובר בספרים שעומדים בפני עצמם, אך יש ביניהן קשרים נרטיביים), Hearts and Minds. ספרים אלו הם מהנים וברובם טובים, אבל בעיניי קצת מורגשת "עייפות החומר".

מהצד של טיטאן, ישנו הספר Sight Unseen, שמתמקד בעלילות הטיטאן לאחר אירועי The Fall, וגם הוא ספר חביב, אך לא מדהים במיוחד.

download (11)

כאמור, לאחר כעשור וחצי של המשכיות מהודקת ברובה, מורגשת עייפות מצד עורכי הליין. יתכן והדבר קשור לעלייתה של הסדרה דיסקברי והמשא ומתן (המתמשך בינתיים) על חידוש החוזה להוצאת ספרות טרק בין האולפנים לסיימון אנד שוסטר / Pocket Books..

הספר הבא הצפוי לצאת בסוף נובמבר, הוא של טיטאן מאת האחד והיחיד, דיוויד מאק, ונקרא Fortune of War.  בנוסף, בשנת 2018 צפויים לצאת שני ספרים בסדרת וויאג'ר מאת קירסטן באייר.

ST_Titan_Fortune_of_War_REV_Cvr.jpg

מעבר לכך – העתיד לוט בערפל כרגע.

לסיום, התרשים האהוב עליי, הפורש את המשכיות הספרים המודרנית, והקשרים בין הסדרות והעידנים השונים.

The Almighty Star Trek Lit-verse Reading Order Flow Chart Mark V

התמונה ומידע נוסף, באדיבות האתר The Trek Collective

http://www.thetrekcollective.com/p/trek-lit-reading-order.html

 

9 מחשבות על “סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק חמישי ואחרון

  1. פינגבק: ביקורת ללא ספוילרים לספר Star Trek Prometheus: Fire with Fire | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  2. פינגבק: ביקורת (כמעט) ללא ספוילרים – טרילוגיית Star Trek Prometheus | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  3. פינגבק: טור אורח מאת צפריר גרוסמן: ביקורת ספר – Available Light מאת דייטון וורד (כולל ספוילרים) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  4. פינגבק: ביקורת לספר – Star Trek Discovery – The Enterprise War מאת ג'ון ג'קסון מילר | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  5. פינגבק: דייטון וורד והחיים אחרי Vanguard – ביקורת ספר מהסדרה המקורית – Agents of Influence (כולל ספוילרים!) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון ג

  6. פינגבק: קרוסאוברים בספרות טרק (כולל פלשבק לשנת 2016) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  7. פינגבק: האם המשכיות הספרים המודרנית הסתיימה? | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  8. פינגבק: סוף למסעותיה של ויאג'ר? ביקורת לספר To Lose The Earth | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  9. פינגבק: סופו של מסע | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s