סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק שלישי

בפוסטים הקודמים, ראינו את הבסיס להמשכיות הספרים המודרנית, הן בעבר הרחוק יותר והן בשנה שקדמה לסרט נמסיס. כעת, נכנסים לשנת 2380  ולהמשכיות הספרים המודרנית.

מתחילים עם Taking Wing ו- The Red King, צמד הספרים שפותח את הסדרה Star Trek Titan מאת הסופרים מייקל מרטין ואנדי מאנגלס.

כפי שרייקר מציין בסוף נמסיס, המשימה הראשונה של טיטאן היא להתמודד עם ההשלכות והאנדרלמוסיה באימפריה הרומולנית, ובספרים אלו מתמודדים רייקר והצוות החדש שהוא מרכיב (כולל דמויות מוכרות מהקאנון, דמויות ספרותיות מבוססות ודמויות חדשות) הן עם המצב הפוליטי החדש והן עם יצירת קשר עם תרבות חדשה, המתקשרת לאירועי The Sundered, הספר הראשון בסדרת The Lost Era.

מפה עוברים לאחד הספרים האהובים עליי בטרק, השילוב המקורי והנהדר של טרק וסדרת הטלוויזיה "הבית הלבן" (The West Wing) בספר Articles of the Federation מאת קית' ר' א' דהקנדידו. ספר נהדר זה, מתאר את השנה הראשונה (2380) בממשל הפדרציה, ומתמודד עם אירועי נמסיס והספר הראשון בסדרה טיטאן, יחד עם השלכות אירועי הספרים בסדרה A Time to.., וביחוד שלושת הספרים האחרונים בסדרה. הספר מסתיים בסיום שנת 2380, רגע לפני טרילוגיה מסוימת שתסחוף את ליין הספרים.

בשני הספרים הבאים של טיטאן, Orion's Hounds ו- Sword of Damocles , הצוות ממשיך להתהדק ולמצוא את הכיוון הנרטיבי של הסדרה עם דגש על חקר תרבויות חדשות וגילוי עולמות וקונספטים טרקיים / מד"ביים שונים. ספרים אלו נחמדים מאד, בייחוד Orion's Hound, ומהווים משב רוח מרענן מבחינת הכיוון והאווירה בהם.

עוברים לדור הבא "פרופר", כאשר הסופר הוותיק מייקל ג'אן פרידמן, שהתמקד בצוות הסטארגייזר תחת פיקודו של פיקארד, החל מהספר הנהדר Reunion, דרך הספר The Valiant וסדרת הספרים הקצרה Star Trek Stargazer, חוזר "לסיים" את עלילות הדמויות שליווה בספר Death in Winter, שמציג שינוי מהותי (ודי פופולרי / רצוי אצל מעריצי הדור הבא) במערכת היחסים בין פיקארד וקראשר. אישית, בעוד שזה ספר נחמד, הוא רחוק מלהיות פרידמן בשיאו.. זה שמור מבחינתי ליצירות עבר כגון Shadows on the Sun ו Kahless.

 

מפה, הדור הבא ממשיך ברצף ספרים שיצאו במהלך 2007-2008, המעמתים את פיקארד וצוותו עם הבורג (עליהם כתבתי בפוסט על ההשקה-מחדש של וויאג'ר). ספרים אלו נעים בין הבינוני למצוין, ובעיקר מכינים את הקרקע לעימות הסופי והבלתי נמנע עם הבורג בטרילוגיית Destiny.

בין ספרי הבורג המוקדמים, יצא ספר נוסף של הדור הבא העומד בפני עצמו ואינו קשור לבורג – מדובר ב Q & A הנהדר של דהקנדידו, שמבחינתי מהווה יורש לספרי Q  של פיטר דיוויד (Q-Squared הקלאסי, Q-In-Law הכיפי ביותר ו I,Q המציג קונספט מעניין של סיפור בגוף ראשון של Q עצמו – הספר גם נכתב בשיתוף פעולה עם ג'ון דה-לנסי), ולטרילוגיית Q-Continuum של גרג קוקס.

לאחר טרילוגיית דסטיני, היקום הספרותי עמד לפני סנכרון מאסיבי בשנת 2009, שמתחיל בספר A Singular Destiny, ועל כך.. בחלק הבא (והאחרון?)

7 מחשבות על “סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק שלישי

  1. פינגבק: סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק רביעי (מתוך חמישה) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  2. פינגבק: סטאר טרק של המאה ה-24 מסתיים בסרט "נמסיס".. לאן עכשיו? חלק חמישי ואחרון | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  3. פינגבק: צפריר ועצבני 2 – טור אורח מאת צפריר גרוסמן: ביקורת ספר – Collateral Damage מאת דיוויד מאק (כולל ספוילרים | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek –

  4. פינגבק: רבותיי, ההיסטוריה חוזרת! ביקורת *** עם ספוילרים *** לספר Star Trek Picard: The Last Best Hope | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  5. פינגבק: קרוסאוברים בספרות טרק (כולל פלשבק לשנת 2016) | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  6. פינגבק: האם המשכיות הספרים המודרנית הסתיימה? | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

  7. פינגבק: סופו של מסע | ביקורות לספרות מסע בין כוכבים / Star Trek – מאת רון גולשטיין

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s